POMOC DROGOWA I HOLOWANIE
ZADZWOŃ!
Warsztat

Zasady holowania na autostradzie

Awaria samochodu osobowego podczas podróży zwykle skutkuje interwencją pomocy drogowej, która przeniesie pojazd do wybranego miejsca. Możliwe jest również holowanie przez inne auto, ale tylko poza autostradą lub drogą szybkiego ruchu. Sytuacja staje się bardziej złożona, gdy chodzi o pojazdy ciężarowe. Holowanie ciężarówek wymaga specjalnie wyposażonych lawet, które są dostępne tylko w wybranych firmach oferujących usługi taniej pomocy drogowej przez całą dobę, takich jak Holowaniewarszawa24h. Przeczytaj poniższy poradnik i sprawdź, jakie są zasady przewożenia takich pojazdów!

Jak radzić sobie z awarią pojazdu w drodze?

Zgodnie z przepisami, samodzielne holowanie pojazdów jest w niektórych sytuacjach niedozwolone. Dotyczy to dróg szybkiego ruchu i autostrad, np. A2 w pobliżu Warszawy. Tylko służby drogowe mają prawo do transportu pojazdów w tych miejscach, używając do tego celu lawet. Pamiętaj, że czekając na pomoc drogową, musisz zachować specjalne środki bezpieczeństwa. W innych sytuacjach, uszkodzony pojazd może być holowany przez inny pojazd przy użyciu elastycznej liny holowniczej. Warunkiem jest, aby mimo awarii, pojazd miał sprawne kluczowe systemy, takie jak układ hamulcowy i jezdny, a także oświetlenie.

Holowanie samodzielne TIR-ów i ciężarówek – czy to jest możliwe?

Holowanie pojazdów ciężarowych, w tym TIR-ów, jest możliwe przy użyciu tzw. sztywnej liny holowniczej. Jest to specjalistyczne wyposażenie, które oferują firmy specjalizujące się w pomocy drogowej na autostradach i innych typach dróg. Ponadto, takie pojazdy mogą być przewożone przez specjalnie przystosowane do tego lawety.

To zasady, które wynikają z dużej masy pojazdów ciężarowych i potencjalnego zagrożenia, które generuje ich transport. W przypadku awarii, np. TIR-a, najlepszym wyborem jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy drogowej Warszawa 24h.

Pomoc drogowa Warszawa 24h – jesteśmy do Twojej dyspozycji

Nasza firma jest do Twojej dyspozycji! Oferujemy tanie holowanie w Warszawie i okolicach, w tym również na autostradach. Pomoc drogowa dostępna 24h na dobę dysponuje nowoczesnymi lawetami do przewozu TIR-ów, ciężarówek i samochodów

Jeżeli awaria pojazdu ciężarowego, np. TIR-a, miała miejsce poza autostradą lub drogą ekspresową i planujesz samodzielnie podjąć się holowania, potrzebujesz sztywnej liny holowniczej. Ponadto, pojazd holujący powinien mieć odpowiednią masę oraz mocny silnik. Jeśli planujesz prowadzić pojazd holujący, musisz posiadać odpowiednie uprawnienia do jego prowadzenia. Prawo jazdy odpowiedniej kategorii musi posiadać także osoba prowadząca uszkodzoną ciężarówkę.

Pamiętaj, że samodzielne holowanie pojazdów ciężarowych powinno być przeprowadzone zgodnie z kilkoma istotnymi zasadami:

Dlaczego holowanie ciężarówki warto powierzyć firmie oferującej pomoc drogową?

Chociaż prawo pozwala na holowanie pojazdów ciężarowych przy użyciu liny holowniczej, jednak jest to trudne zadanie. Wymaga ono odpowiedniego przygotowania oraz umiejętności, a przede wszystkim doświadczenia. Dlatego dla Twojego spokoju ducha i bezpieczeństwa, lepiej powierzyć to zadanie specjalistom.

Profesjonalna pomoc drogowa Warszawa 24h zapewni sprawną i bezpieczną obsługę, zgodnie z najwyższymi standardami. Pamiętaj, że jeżeli do awarii ciężarówki, np. TIR-a, doszło na autostradzie, laweta jest konieczna. Jeśli szukasz taniej usługi pomocy drogowej, zgłoś się do nas!

Profesjonalna pomoc drogowa na terenie Warszawy i okolic – powierz holowanie specjalistom!

Ryzyko awarii ciężarówki w drodze jest duże z powodu intensywnej eksploatacji tego typu pojazdów. Dlatego przed wyruszeniem w drogę, zawsze miej pod ręką numer telefonu do specjalistów od holowania. Profesjonalne wsparcie zapewni Ci nasza firma Pomoc drogowa Warszawa 24h, dostępna 24h na dobę. Zapraszamy skorzystania z naszych kompleksowych usług!