POMOC DROGOWA I HOLOWANIE
ZADZWOŃ!
Warsztat

Laweta w Warszawie- kiedy potrzebna?

Awaria samochodu lub kolizja może zdarzyć się każdemu kierowcy. Jednak najgorsza sytuacja jest wówczas, kiedy niemożliwe jest dalsze kontynuowanie jazdy. Zastanawiasz się co zrobić w takiej sytuacji? Otóż, należy przede wszystkim znaleźć bezpieczny sposób na przetransportowanie samochodu w inne miejsce. Najlepszym rozwiązaniem jest laweta samochodowa w Warszawie! Decydując się na skorzystanie z usług HolowanieWarszawa24H, zyskujesz pewność i gwarancję bezpiecznego transportu samochodu, gdyż auto w żaden sposób nie porusza się na platformie podczas transportu lawetą. Przeczytaj poniższy poradnik, a dowiesz się m.in. kiedy potrzebna jest laweta w Warszawie. Zapraszamy.

Zima weryfikuje sprawność pojazdów

Według prowadzonych statystyk jasno wynika, że liczba zgłoszeń do pomocy drogowej, a w szczególności lawety wzrasta w okresie od listopada do marca. Dzieje się tak, ponieważ to właśnie w jesiennych i zimowych miesiącach bardzo wielu kierowców ma problemy z porannym uruchomieniem samochodów. Co więcej? Gdy noce są bardzo mroźne, a akumulator ma już swoje lata, odpalenie silnika często jest praktycznie niemożliwe! Jeśli spotka Cię taka sytuacja, profesjonalna pomoc drogowa zajmie się uruchomieniem pojazdu. O czym warto pamiętać? To, aby po dotarciu samochodem na miejsce wymontować baterię a następnie podłączyć ją do prostownika. Jeśli jest w bardzo złym stanie- najlepszym rozwiązaniem jest wymiana na nową!

Kolizja drogowa? Skorzystaj z lawety z OC sprawcy!

Niestety w okresie zimowym znacznie wzrasta również liczba kolizji i wypadków drogowych. Zarówno trudne warunki atmosferyczne, jak i śliska nawierzchnia potrafią zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych kierowców. Skorzystanie z tego typu usługi jest wręcz wskazane, gdy jesteś ofiarą bądź sprawcą wypadku. Co istotne? Często po kolizji samochód nie nadaje się do dalszej jazdy, a w wielu przypadkach zwykłe holowanie nie jest po prostu możliwe. Pomoc drogowa w bezpieczny sposób przetransportuje Twoje auto pod wskazany przez Ciebie adres. Powinieneś wiedzieć, że jeśli jesteś ofiarą zdarzenia, za lawetę nie będziesz musiał płacić, gdyż wszelkie koszty usługi zostaną pokryte z OC sprawcy wypadku.

Problem z autem na autostradzie? Koniecznie zadzwoń po lawetę!

Laweta w Warszawie jest wręcz obowiązkowa w sytuacji, gdy samochód zostanie unieruchomiony na trasie szybkiego ruchu. Pamiętaj, że zarówno na drogach ekspresowych, jak i autostradach prawo bezwzględnie zabrania holowania! Za nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów możesz dostać mandat oraz spowodować korek, który stanowić będzie realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Zastanawiasz się kiedy należy skorzystać z lawety? Każda awaria w takim miejscu oznacza, że powinieneś zadzwonić po lawetę. Pomoc drogowa HolowanieWarszawa24H przyda się m.in. wtedy, gdy:

Bardzo dużą zaletą profesjonalnej pomocy drogowej jest to, że w większości przypadków pracownicy podejmują próbę uruchomienia auta na miejscu. Jednak, jeśli nie jest to możliwe, przetransportują je lawetą do najbliższego warsztatu lub innego punktu wskazanego przez kierowcę. Należy pamiętać, iż autostrada A1 czy A2 są wyjątkowo niebezpieczne. Jeśli zadzwoniłeś po lawetę, odpowiednio oznakuj samochód i wysiądź z niego oczekując na pomoc poza drogą.

Zatrzaśnięte kluczyki w samochodzie? To nie problem!

Wystarczy mała chwila nieuwagi aby zamknąć auto wraz z kluczykami w środku. Niestety, jeśli do takiej sytuacji dochodzi daleko od domu, z reguły nie ma możliwości skorzystania z drugiego kompletu. Aczkolwiek w takim przypadku nie musisz uciekać się do ostatecznego kroku- jakim jest wybicie szyby. Nie czekaj dłużej, zadzwoń po lawetę! Nasza pomoc drogowa z Warszawy posiada specjalistyczne narzędzia, które pozwalają na awaryjne otwieranie samochodu.

Miej pod ręka telefon do pomocy drogowej

Podsumowując, sytuacji, w których może Ci się przydać laweta jest bardzo wiele. Usterki i awarie przytrafiają się zarówno właścicielom starszych, jak i stosunkowo nowych aut. Dlatego, jeśli chcesz bezpiecznie podróżować, zawsze miej pod ręką numer do pomocy drogowej. Jeśli twój samochód nie jest zdolny do jazdy lub został uszkodzony- skontaktuj się z nami. Oferujemy pomoc 24h/ na dobę świadcząc usługi na najwyższym poziomie. Dysponujemy nowoczesnymi lawetami i zatrudniamy najlepszych pracowników. Zapraszamy.