POMOC DROGOWA I HOLOWANIE
ZADZWOŃ!
Warsztat

Holowanie pojazdu z OC sprawcy- koszty pokryje ubezpieczyciel

Profesjonalna pomoc drogowa z OC sprawcy wypadku lub kolizji

Holowanie pojazdu z OC sprawcy to temat, który wymaga głębszego omówienia, zwłaszcza, że bardzo mało osób zdaje sobie sprawę, z tego, że może skorzystać z pomocy drogowej z OC sprawy wypadku. Należy zaznaczyć, iż dostarczona laweta na koszt osoby, która spowodowała zarówno stłuczkę, jak i wypadek- należy się każdemu! Jedynym warunkiem jest to, aby samochód nie nadawał się do dalszego poruszania się po drodze.

Zamawianie pomocy drogowej z OC sprawcy wypadku- jak to zrobić?

Gdy zostanie spisany protokół zdarzenia drogowego, mamy już wszystkie niezbędne dane sprawcy wypadku m.in. numer polisy oraz nazwę ubezpieczyciela. Wówczas można wykonać telefon do ubezpieczyciela sprawcy, który z kolei jest zobowiązany podesłać nam lawetę na koszt swojego Klienta. Zastanawiasz się jak to działa? Otóż, wynika to z faktu, że osoba, która jest ubezpieczona u danego ubezpieczyciela jest sprawcą wypadku. Mimo, iż formalności zajmą nam trochę czasu, jeśli nie chcesz płacić za lawetę na własny koszt- naprawdę warto zainteresować się tematem i poświęcić mu chwilę czasu!

Poprawnie wypełnij oświadczenie

Powinieneś wiedzieć, że protokół zdarzenia drogowego to jeden z najistotniejszych elementów, dzięki którym możesz otrzymać darmową pomoc z OC sprawcy wypadku. Chodzi tutaj przede wszystkim i spisanie pełnej dokumentacji, która wymaga od nas podstawowych informacji na temat sprawcy m.in. podstawowe dane kontaktowe, pesel czy seria i numer dowodu osobistego. Pamiętaj, jeśli nie posiadasz powyższych danych, nie będziesz w stanie uzyskać jakiejkolwiek pomocy od ubezpieczyciela, gdyż posiadasz niepełne dane! Co więcej? Wśród informacji, które powinny być zawarte w pełnym oświadczeniu muszą znajdować się również: numer polisy i nazwa ubezpieczyciela.

Jakie usługi możesz uzyskać na podstawie OC sprawcy wypadku?

Jeśli podróżowałeś do oddalonego miejsca docelowego np. lotniska, hotelu, czy innej miejscowości, możesz również starać się o skorzystanie z samochodu zastępczego z OC sprawcy wypadku. Należy jednak podkreślić, iż jest to usługa skierowana przede wszystkim do osób, które mają tak uszkodzony samochód w wyniku wypadku lub kolizji, że nie może być dopuszczony do ruchu. Co istotne? Również w tym przypadku nie zostaniesz obciążony żadnymi kosztami, bowiem otrzymasz zastępcze auto, które także zostanie opłacone z OC sprawcy danego zdarzenia na drodze. Oczywiście tylko i wyłącznie w momencie, gdy nie masz możliwości poruszania się własnym samochodem do miejsca, gdzie planowałeś podróż.

Podsumowując darmowe holowanie pojazdu z OC sprawcy to standard. Jednak wielu ludzi nadal o tym nie wie, dlatego warto pamiętać o tym, że koszt można przerzucić na osobę winną zdarzeniu drogowemu. Jeśli więc znajdujesz się w trudnej sytuacji- nie zastanawiaj się dłużej, zadzwoń i skorzystaj z prawa, które Ci się należy! Zapraszamy także do przejrzenia naszej oferty profesjonalnej pomocy drogowej. HolowanieWarszawa24H to idealne rozwiązanie w wielu sytuacjach na drodze.