POMOC DROGOWA I HOLOWANIE
ZADZWOŃ!
Warsztat

Prowadzenie pojazdu podczas gorących dni – jakie niebezpieczeństwa czyhają?

Ekstremalne temperatury mogą sprawić, że jazda staje się trudniejsza. Szczególnie narażeni na tego typu problemy są kierowcy ciężarówek, którzy dużą część dnia spędzają za kierownicą. Kabina ciężarówki potrafi szybko się przegrzewać, co stanowi wyzwanie dla organizmu. Dodatkowo, wysokie temperatury mogą przyczynić się do uszkodzeń samochodu, które mogą wymagać pomocy lawety. Jak reagować, kiedy potrzebna jest asysta drogowa na autostradzie? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak zredukować ryzyko komplikacji podczas jazdy w gorące dni.

Jakie niebezpieczeństwa niesie ze sobą jazda podczas wysokich temperatur?

Podczas słonecznych, letnich dni, wnętrze auta potrafi się bardzo szybko nagrzać, a temperatura wewnątrz może osiągnąć nawet 60°C. Przebywanie w takim środowisku stanowi poważne obciążenie dla organizmu. W takich warunkach łatwo o odwodnienie, osłabienie, utratę skupienia. Jest to niebezpieczne, gdyż nagła utrata sił i zdolności oceny sytuacji na drodze przez kierowcę często bywa przyczyną wypadku. Dodatkowo, panujące ciepło wewnątrz samochodu może prowadzić do groźnych problemów zdrowotnych, takich jak udar mózgu. Dlatego należy starać się zapobiegać przegrzewaniu auta i dbać o bezpieczną jazdę.

Dodatkowo, intensywne promieniowanie słoneczne może negatywnie wpływać na silnik. W skrajnych temperaturach chłodnica może nie nadążyć z chłodzeniem, co zwykle prowadzi do przegrzewania silnika. W najlepszym scenariuszu dojdzie tylko do drobnej usterki, a potrzebna będzie laweta, która zawiezie niesprawne auto do serwisu. Może jednak zdarzyć się coś bardziej niebezpiecznego – samochód może stanąć w płomieniach. Takich sytuacji trzeba za wszelką cenę unikać. Jak to zrobić?

Zawsze pamiętaj o stosowaniu powyższych zasad ostrożności. Jeżeli mimo ich stosowania napotkasz na problemy, nasza pomoc drogowa na autostradzie i nie tylko, jest do Twojej dyspozycji. Niezależnie od tego, czy jesteś kierowcą ciężarówki, czy osobowego auta, jesteśmy gotowi odpowiedzieć na każde wezwanie. Drobne naprawy możemy przeprowadzić na miejscu, a jeśli problem okaże się poważniejszy, nasza laweta przetransportuje niesprawny samochód do wybrane przez Ciebie miejsce. Zapraszamy!