POMOC DROGOWA I HOLOWANIE
ZADZWOŃ!
Warsztat

Google Maps – jak się posługiwać? Omijać korki- udostępniać lokalizację

Każdy wybierający się w trasę, powinien liczyć się z utrudnieniami nie tylko na autostradach, ale również na drogach krajowych. Jeśli chcesz w bezpieczny i szybki sposób dotrzeć do celu, warto rozważyć skorzystanie z Google Maps. Włączony GPS w nawigacji umożliwia przesyłanie danych o czasie przejazdu konkretnego odcinka. Co więcej? Informacje zbierane także od innych osób, które korzystają z Google Maps, są przetwarzane i dzięki temu Google jest w stanie podać precyzyjny czas przejazdu innym kierowcom. W poniższym artykule pokażemy jak przy pomocy Google Maps wyznaczyć trasę przejazdu, ominąć korki czy udostępnić lokalizację. Skorzystaj z naszego poradnika. Zapraszamy.

Darmowa nawigacja Google Maps

Darmowa aplikacja Google Maps cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem na całym świecie. Przeznaczona jest zarówno dla osób podróżujących pieszo, rowerem, jak i samochodem czy komunikacją miejską. Google Maps to bardzo przydatna aplikacja dla urządzeń mobilnych, dzięki której z łatwością znajdziesz określone miejsce, obiekt czy wyznaczysz do niego najkrótszą z możliwych tras. Innowacyjne oprogramowanie oferuje wiele ciekawych funkcji m.in. informowanie o korkach czy natężeniu ruchu. To informacje, które bez wątpienia pomogą na etapie planowania podróży!

Aplikacja należy do jednych z najbardziej zaawansowanych i rozbudowanych rozwiązań tego typu. Wyznaczanie tras i przeglądanie map to nie wszystko- oprogramowanie umożliwia również podgląd ulic, a prezentowane mapy są czytelne nie tylko w ciągu dnia, ale również w nocy. Warto dodać, iż aplikacja cieszy się dużą popularnością wśród wielu użytkowników, gdyż jest bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze. Gdy punkt docelowy zostanie określony, aplikacja potrafi zaproponować użytkownikowi inne, alternatywne trasy, dzięki którym można dotrzeć na miejsce w krótszym czasie.

Google Maps to aplikacja działająca w trybie online, dlatego jeśli chcemy korzystać z nawigacji GPS i przeglądać mapy, konieczne jest połączenie z siecią. Wszystkie dane, które dotyczą map wczytywane są w czasie rzeczywistym za pomocą internetu. Z nawigacji można również korzystać offline, jednak mapy w tym trybie nie uwzględniają ruchu na drodze i nie omijają korków! Najważniejsze funkcje Google Maps to:

Jak włączyć nawigację Google w smartfonie?

Nawigację Google można uruchomić na kilka sposobów. Poniżej opisujemy ten najprostszy:

Jak nawigacja Google Maps omija korki?

Czy wiesz, że nawigacja w Mapach Google wyznacza najszybszą trasę uwzględniając ruch na drogach? Jeśli korki są możliwe do ominięcia, a droga bez korków okazuje się być szybszą od jazdy przez korki, nawigacja wskaże drogę, która ominie korki! Również jeśli w trakcie jazdy na ustalonej wcześniej trasie zaczną powstawać korki, Google Maps zaproponuje inną szybszą drogę. Natomiast jeżeli droga bez korków nie będzie szybsza, nawigacja nie zaproponuje takiego rozwiązania. Dlatego czasem zdarza się tak, że nawigacja prowadzi przez korek. Mimo, iż aplikacja nie jest w 100% doskonała (np. nie uwzględnia czasu przejazdu przez przejazdy kolejowe), jednak w ogólnym rozrachunku opłaca się jeździć z nawigacją Google- częściej podpowiada szybszą drogę niż się myli!

Udostępnianie lokalizacji za pomocą Google Maps

Dzięki aplikacji Google Maps i funkcji udostępniania lokalizacji, możesz bez żadnego problemu powiadomić znajomych i rodzinę o swoim aktualnym położeniu oraz przewidywanym czasie przybycia na umówione miejsce. A więc jak to zrobić?

Udostępnianie lokalizacji użytkownikowi, który posiada konto Google:

W przypadku osoby nieposiadającej konta Google, procedura udostępniania lokalizacji wygląda nieco inaczej:

Google Maps to intuicyjne rozwiązanie, które jest niezwykle przydatne podczas poruszania się pieszo, rowerem, samochodem czy komunikacją miejską. Jednak mimo wielu praktycznych wskazówek jakie daje nam aplikacja, warto zawsze zachować odpowiednią ostrożność. Pamiętaj, przestrzegaj przepisów ruchu drogowego i bądź czujny na drodze. Zwracaj uwagę na ostrzeżenia jakie podaje nawigacja i sam informuj innych w sytuacji zagrożeń.