POMOC DROGOWA I HOLOWANIE
ZADZWOŃ!
Warsztat

Kiedy przysługuje mi zastępczy samochód?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co zrobić, gdy Twój samochód niespodziewanie odmówi posłuszeństwa? Awaria, wypadek, rutynowy serwis – te sytuacje mogą zmusić Cię do pozostania bez własnego pojazdu na nieokreślony czas. Na szczęście istnieje rozwiązanie – samochód zastępczy. Ale kiedy przysługuje Ci zastępcze auto? Przyjrzyjmy się temu razem.

Kiedy samochód zastępczy jest przysługujący z ubezpieczenia OC sprawcy?

Zgodnie z prawem, jeśli zostałeś poszkodowanym w wyniku wypadku drogowego, sprawca (a dokładnie jego ubezpieczyciel) jest zobowiązany do zapewnienia Ci samochodu zastępczego na czas naprawy Twojego pojazdu. Najważniejsze, aby pamiętać o zgłoszeniu szkody komunikacyjnej jak najszybciej po incydencie. Powinieneś również zgłosić potrzebę samochodu zastępczego.

Kiedy samochód zastępczy przysługuje mi z mojego ubezpieczenia AC?

Jeżeli posiadasz ubezpieczenie autocasco (AC), to czy przysługuje Ci samochód zastępczy zależy od Twojej polisy. Wiele firm ubezpieczeniowych oferuje swoim Klientom samochód zastępczy w ramach ubezpieczenia AC, jednak to zależy od warunków umowy. Często jest to opcja, za którą trzeba dodatkowo zapłacić.

Kiedy samochód zastępczy przysługuje mi podczas serwisu mojego samochodu?

W przypadku, gdy Twoje auto jest w serwisie, to czy przysługuje Ci samochód zastępczy zależy od polityki danego serwisu. Niektóre warsztaty oferują taką usługę za darmo, podczas gdy inne mogą za nią naliczyć dodatkową opłatę. Najlepiej jest zawsze sprawdzić to przed oddaniem samochodu do naprawy.

Jakie są prawa poszkodowanego do samochodu zastępczego?

Prawa poszkodowanego do samochodu zastępczego są ściśle określone w obowiązującym prawie. Przede wszystkim, samochód zastępczy powinien być klasy i typu porównywalnego do uszkodzonego pojazdu. Ponadto, poszkodowany ma prawo do samochodu zastępczego od dnia zgłoszenia szkody do dnia naprawy samochodu lub wypłaty odszkodowania.

W Holowaniewarszawa24h doskonale rozumiemy, jak frustrujące może być pozostanie bez samochodu. Dlatego, oferujemy usługę holowania 24/7, a także pomoc w uzyskaniu samochodu zastępczego. Pamiętaj, że posiadając odpowiednie ubezpieczenie lub korzystając z serwisu, który oferuje samochód zastępczy, nie musisz martwić się o to, jak będziesz funkcjonować bez swojego pojazdu.

Gdy samochód zastępczy nie jest dostępny

Mimo że prawo gwarantuje dostęp do samochodu zastępczego, jednak nie zawsze jest to możliwe. Mogą wystąpić sytuacje, gdy ubezpieczyciel sprawcy odmawia wydania samochodu zastępczego lub proponuje auto nieodpowiadające standardom Twojego uszkodzonego pojazdu. W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy pomogą Ci walczyć o Twoje prawa.

Posiadanie samochodu zastępczego jest nieocenione, gdy Twój główny środek transportu jest niedostępny. Pamiętaj, że masz prawo do samochodu zastępczego w wielu sytuacjach, takich jak wypadki drogowe, serwisowanie pojazdu lub awaria. W Holowaniewarszawa24h jesteśmy zawsze gotowi pomóc Ci w tych trudnych chwilach i zapewnić, że nawet w sytuacji awarii samochodu, Twoje życie może toczyć się dalej bez przeszkód.

W razie pytań lub wątpliwości dotyczących samochodu zastępczego, zachęcamy do kontaktu z nami. Nasz zespół ekspertów chętnie pomoże Tobie zrozumieć, kiedy przysługuje Ci samochód zastępczy i co zrobić, aby go otrzymać. Pamiętaj, że jesteśmy tu dla Ciebie 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu.