POMOC DROGOWA I HOLOWANIE
ZADZWOŃ!
Warsztat

Kiedy najczęściej dochodzi do wypadków?

Dlaczego przy sprzyjających warunkach pogodowych dochodzi do tak wielu wypadków? Zwłaszcza w Warszawie, a tak naprawdę w całej Polsce, piękna wiosenna lub letnia pogoda niestety prowadzi do spadku ostrożności kierowców. Co roku, paradoksalnie, przy najbardziej korzystnej pogodzie zanotować można największą liczbę wypadków drogowych. Kierujący, nie obawiając się poślizgu, prowadzą swoje pojazdy szybciej i mniej uważnie, co przekłada się na większą liczbę zdarzeń. Dlatego, pomimo pozytywnych konotacji, dobra pogoda może być pułapką dla kierowców.

Chociaż deszcz, śnieg i grad teoretycznie zwiększają ryzyko na drodze, jednak kierowcy w tych warunkach zachowują zwykle większą ostrożność.

Zatem, kiedy jest najwięcej wypadków drogowych?

Największa liczba poważnych zdarzeń drogowych odnotowywana jest właśnie podczas dobrej pogody. Mimo że niekorzystne warunki atmosferyczne przyczyniają się do większej liczby drobnych kolizji, to poważne wypadki częściej zdarzają się podczas sprzyjających warunków pogodowych. Jeśli doświadczysz jakiegokolwiek wypadku lub kolizji, nie wahaj się – skontaktuj się z pomocą drogową – Holowaniewarszawa24h!

Dodatkowym zagrożeniem podczas jazdy w dobrych warunkach pogodowych jest słońce, które może oślepić kierowcę. Wystarczą jedynie sekundy, by oślepiony kierujący spowodował wypadek. Rozwiązaniem problemu mogą być okulary przeciwsłoneczne, które chronią oczy kierowcy przed oślepieniem, redukując tym samym zmęczenie oczu. Co więcej, wiele samochodów nie jest wyposażonych w klimatyzację lub nie jest ona używana z różnych powodów, co w upalne dni prowadzi do zmęczenia kierowców i obniża ich koncentrację.

Jeżeli Twój samochód ma klimatyzację, warto utrzymać w nim odpowiednio niską temperaturę dla komfortu jazdy. W przypadku jakichkolwiek nieprzyjemności związanych z kolizją lub wypadkiem, pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na Pomoc Drogową Warszawa 24h, niezależnie od tego w jakiej części stolicy się znajdujesz – dojedziemy w każde wskazane przez Ciebie miejsce!