POMOC DROGOWA I HOLOWANIE
ZADZWOŃ!
Warsztat

Awaryjne otwieranie drzwi samochodu – na czym polega?

Jesteś daleko od domu, a kluczyki zatrzasnęły się w Twoim samochodzie? Czy z jakiegoś powodu nie jesteś w stanie odblokować zamków w swoim pojeździe? W takich momentach, nie pozwól, by napięcie i pośpiech dyktowały Ci działania. Rozbicie szyby w drzwiach jest brutalną i niebezpieczną metodą, która wiąże się również z wysokimi kosztami. W takich okolicznościach, zdecydowanie lepszym wyborem jest skorzystanie z usługi awaryjnego otwierania samochodów.

Dowiedz się, jak to działa. W tym tekście przybliżamy tajniki naszej działalności, oferując całodobową pomoc drogową!

Awaryjne otwarcie zamku w drzwiach pojazdu – kiedy ta usługa jest niezbędna?

Problem z dostępem do własnego samochodu może dotknąć absolutnie każdego. Istnieje wiele przyczyn takiego stanu rzeczy, wśród których najbardziej popularne są:

Jak wejść do samochodu bez kluczy?

Nasz kierowca, po otrzymaniu zgłoszenia, natychmiast jedzie na miejsce i ocenia sytuację. W zależności od tego, jaki jest powód problemu z otwarciem samochodu, stosuje jedną z poniższych metod:

 

Otwieranie zamków samochodów za pomocą technik ślusarskich

Użycie wytrychów jest najczęściej stosowaną metodą – jest ona całkowicie nieinwazyjna i w większości przypadków szybka oraz skuteczna. Nasz pracownik, za pomocą odpowiednich narzędzi, manipuluje bębenkiem zamka, aby uzyskać dostęp do pojazdu. Techniki ślusarskie nie są skuteczne, gdy mechanizm otwierania drzwi jest uszkodzony. Jeżeli posiadasz nowoczesny samochód, pamiętaj o regularnym sprawdzaniu stanu zamka awaryjnego. Zwykle znajduje się on pod zaślepką w pobliżu klamki. Pamiętaj, aby czasem przekręcić go oraz regularnie smarować, szczególnie przed sezonem zimowym.

Poduszka powietrzna do delikatnego odchylenia drzwi

Ta metoda stosowana jest tylko wtedy, gdy kluczyki zostały zatrzaśnięte w samochodzie i są łatwo dostępne (np. na siedzeniu kierowcy). Odchylając drzwi ręcznie od góry lub od strony zamka, między uszczelkę a karoserię wkłada się specjalną poduszkę. Powoli pompując do niej powietrze, powoduje się powiększenie szczeliny. Następnie w powstały otwór wprowadza się długi drucik zakończony haczykiem. Przy odpowiednich manewrach możliwe jest wydobycie klucza z pojazdu i otwarcie drzwi.

Warto zaznaczyć, iż jest to metoda bardziej inwazyjna niż użycie tradycyjnych wytrychów. Dlatego nigdy nie powinieneś próbować wykonywać jej samodzielnie. Tylko pomoc wykwalifikowanego specjalisty gwarantuje Ci, że uda się wyjąć kluczyki z auta bez uszkodzenia drzwi, szyby czy lakieru.

Nie możesz dostać się do swojego samochodu? Skorzystaj z całodobowej pomocy drogowej Warszawa 24h! Jak widzisz, wezwanie specjalistów to najlepszy sposób na szybkie i bezinwazyjne dostanie się do auta. Awaryjne otwieranie zamków samochodów nie musi być usługą kosztowną. Aby się o tym przekonać, warto skorzystać z naszej oferty. Bez względu na to, czy zatrzasnąłeś kluczyki w pojeździe, czy nie możesz otworzyć drzwi z innego powodu, zadzwoń do nas – gwarantujemy efektywne i profesjonalne działanie w konkurencyjnej cenie.