POMOC DROGOWA I HOLOWANIE
ZADZWOŃ!
Warsztat

Drgania kierownicy, czyli UWAGA masz problem! Sprawdź, co może być przyczyną i jak sobie z tym poradzić!

Drgania kierownicy to nie tylko dyskomfort i nie lada utrudnienie podczas jazdy, ale przede wszystkim, niepokojące i niebezpieczne sygnały. Niezaprzeczalnie są one oznaką, że auto traci stabilność. Najważniejsze, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo i sprawdzić potencjalne przyczyny problemu. Pomoc drogowa z Warszawy radzi,  jak zdiagnozować źródło kłopotu i co zrobić w takiej sytuacji!

Pomoc drogowa w Warszawie diagnozuje, co może być przyczyną drgań kierownicy

pomoc drogowa warszawaNa wstępie chcemy udzielić Ci rady – jeśli drgania są tak mocne, że nie możesz kontynuować jazdy, a znajdujesz się blisko stolicy, warto zadzwonić po pomoc drogową w Warszawie, aby określić problem i skutecznie go wyeliminować. Dalsza jazda może nie tylko skończyć się awarią auta, co będzie skutkowało jego holowaniem, ale co gorsza – może zagrażać Twojemu zdrowiu i życiu. Pamiętaj, że na niebezpieczeństwo narażasz też innych nieświadomych uczestników ruchu drogowego.

  1. Drganie na kierownicy  podczas  hamowania  –  jeśli  wyczuwasz  wyraźne  drgania na kierownicy, kiedy naciskasz pedał hamulca, możesz mieć do czynienia z awarią układu hamulcowego. Przyczyną mogą być skrzywione tarcze hamulcowe przednie, które często ulegają zniekształceniom przez ostre hamowanie na skręconych kołach lub przez wjechanie w dziurę z dużą prędkością,
  2. Drganie kierownicy podczas przyśpieszania – Auto Pomoc z Warszawy określa w tym przypadku kilka przyczyn. Może to być problem z układem napędowym, mogą to być wyrobione krzyżaki wału napędowego, możliwe również, że masz uszkodzone przeguby półosi napędowych, które ulegają uszkodzeniom przez gwałtowne ruszanie na skręconych kołach.
  3. Brak drgań podczas wolnej jazdy, znaczne ich odczuwanie przy większej prędkości – zazwyczaj powodem są źle wyważone koła. Pomoc drogowa z Warszawy radzi,

aby podjechać do zakładu wulkanizacyjnego, gdzie dokładnie sprawdzone będzie wyważenie koła. Zazwyczaj zniszczone są felgi lub opony. Czasami okazuje się, że konieczna jest zmiana felg lub opon. A wtedy nie ma rady – trzeba szybko zadziałać w tej sprawie!

Drganie kierowcy przyczyną wypadków

Auto Pomoc z Warszawy radzi, aby nie lekceważyć tak zwanego „bicia kierownicy”. Chodzi przede wszystkim o Twoje bezpieczeństwo, jak i o dobro innych uczestników ruchu. Czasami jednak okazuje się, że przez drganie kierownicy dochodzi do kolizji na drodze. W takim przypadku pomoc drogowa z Warszawy oferuje swoje usługi między innymi holowania. Mimo wszystko lepiej zapobiegać i nie doprowadzać do takich sytuacji. W dodatku lekceważenie drgań może z czasem doprowadzić do nieodwracalnych awarii auta. Lepiej działać szybciej i zaoszczędzić dużo pieniędzy. I zdrowia.