POMOC DROGOWA I HOLOWANIE
ZADZWOŃ!
Warsztat

Awaria samochodu w czasie podróży- co zrobić?

Wiele osób, które w czasie podróży doświadczyły nagłej i niespodziewanej awarii auta, doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak bardzo stresujący jest to moment. Niestety często przyczynę usterki trudno zdiagnozować, szczególnie jeśli jesteś za granicą w drodze na urlop, gdyż niełatwo ściągnąć wówczas pomoc drogową. Zastanawiasz się co należy zrobić w takiej sytuacji, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie a jednocześnie uchronić się od nieprzyjemnych skutków awarii? Koniecznie przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się jak skutecznie poradzić sobie z awarią samochodu w drodze!

Priorytetem bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego!

Niezależnie od tego co było przyczyną awarii, w pierwszej kolejności należy zadbać o zachowanie szczególnej ostrożności, bowiem dzięki niej nie narazisz na niebezpieczeństwo zarówno siebie, jak i wszystkich innych uczestników ruchu drogowego. O ile jest to możliwe, postaraj się zatrzymać samochód przy prawej krawędzi jezdni (na poboczu, parkingu lub stacji paliw). Co więcej? Postój pojazdu na drodze należy odpowiednio zasygnalizować, włączając światła awaryjne oraz ustawiając za samochodem trójkąt ostrzegawczy. Trójkąt powinien być postawiony:

Sprawdź możliwe przyczyny awarii

Każdy kierowca doświadczając awarii samochodu, zastanawia się co może być jej przyczyną. Powinieneś wiedzieć, że możliwych przyczyn usterki może być bardzo wiele! Niestety zdecydowaną większość z nich nie damy rady zdiagnozować samodzielnie, zwłaszcza jeśli nie mamy odpowiedniego doświadczenia w motoryzacji. Aczkolwiek zdarzają się również mniej skomplikowane usterki do wykrycia. Jakie? Jeśli w Twoim samochodzie zgasł silnik, należy najpierw sprawdzić, czy nie skończyło się paliwo bądź czy nie rozłączyła się kostka instalacji elektrycznej. Możesz też spróbować wyłączyć akumulator na kilkanaście sekund, następnie ponownie go podłączyć i sprawdzić czy silnik zacznie pracować.

Uwaga! Zdiagnozowanie przyczyn awarii auta jest bardzo ważne, ponieważ na ich podstawie możemy podjąć decyzję, czy warto naprawiać samochód samodzielnie, czy wybrać profesjonalną pomoc drogową taką jak- HolowanieWarszawa24H. Decydując się na skorzystanie z naszych usług możesz m.in. wezwać mechanika czy skorzystać z holowania samochodu. Pamiętaj, że podczas rozmowy telefonicznej możesz przekazać pomocy drogowej cenne informacje, które pomogą doświadczonym mechanikom ustalić, jaka konkretnie pomoc jest potrzebna.

Kompleksowa pomoc drogowa

Pomoc drogową możesz wezwać za pomocą specjalnego telefonu umieszczonego przy drodze. Czy wiesz, że w precyzyjnym określeniu miejsca zdarzenia mogą pomóc Ci przydrożne słupki? Otóż, ich oznakowanie pozwoli służbom dokładnie ustalić gdzie się znajdujesz. Pamiętaj, aby czekając na pomoc drogową przebywać w bezpiecznym miejscu. W sytuacji jeśli Twój samochód znajduje się np. na autostradzie lub drodze szybkiego ruchu, konieczne jest jak najszybsze jego usunięcie, czyli holowanie. Jeśli zatrzymałeś się w bezpiecznym miejscu, sprawdź czy taka usługa jest niezbędna.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybór mobilnego warsztatu samochodowego, który nie tylko oferuje naprawę i wymianę uszkodzonych części, ale również holowanie. Jeżeli okaże się, że naprawa samochodu będzie możliwa, mechanik przeprowadzi ją na miejscu. Natomiast jeśli nie będzie to możliwe, odholuje Twój samochód do warsztatu, gdzie na spokojnie zajmie się usterką. W przypadku jeśli nie masz wykupionego ubezpieczenia, nie korzystaj z usług przypadkowych osób, ponieważ możesz ponieść bardzo duże koszty za nieprofesjonalną naprawę!

Ubezpieczenie assistance

Jeśli chcesz uniknąć przykrych niespodzianek w czasie podróży na wymarzone wakacje, warto wykupić ubezpieczenie assistance, które zapewnia ochronę w przypadku różnych, nieoczekiwanych problemów z samochodem. Koszt ubezpieczenia zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych rocznie, a w razie jakiejkolwiek kolizji masz spokój i nie musisz się denerwować. A więc co gwarantuje takie ubezpieczenie? Wśród typowych usług assistance znajdują się m.in. holowanie pojazdu, samochód zastępczy, naprawa pojazdu w miejscu zdarzenia czy dowóz benzyny. Należy zaznaczyć, iż zakres ubezpieczenia assistance możesz dostosować do swoich prywatnych potrzeb i możliwości. Bardzo dużą zaletą tego ubezpieczenia jest to, że z usług możesz korzystać zarówno w Polsce, jak i w całej Europie.
Spotkała Cię nagła awaria w drodze i potrzebujesz szybkiej i profesjonalnej pomocy? Nie zastanawiaj się dłużej, skontaktuj się z nami. HolowanieWarszawa24H oferuje kompleksową pomoc drogową!