POMOC DROGOWA I HOLOWANIE
ZADZWOŃ!
Warsztat

Samochód w zimowych warunkach, czyli pomoc drogowa z Warszawy rusza na ratunek!

O tym jak powinniśmy jeździć zimą po asfaltowych, zasypanych drogach można przeczytać w wielu poradnikach. Większość z Was to przyswoiła w większym bądź mniejszym stopniu. Lektura spowodowała zastosowanie tych zasad, u innych efekt był zupełnie odwrotny.

Pomoc drogowa i holowanie Warszawa pragnie przekazać, że sytuacje te widoczne są w każdym okresie zimowym. Czym są spowodowane? To raczej indywidualna sprawa każdego z osobna. Jednak namiar na sprawdzoną, a zarazem zaufaną pomoc drogową z okolic Warszawy powinien mieć każdy. Będzie to skutkowało tym, że kierowca poczuje się komfortowo a przede wszystkim zdecydowanie bardziej bezpiecznie.

Zaczynając od początku przygodę z śniegiem, zimą oraz nie przygotowanymi drogami powinno się ukazać, że musimy przygotować zarówno siebie, jak i nasz samochód – informuje pomoc drogowa Warszawa. Przede wszystkim należy założyć zimowe opony, jak i również posiadać komplet łańcuchów.

Wyjaśniając termin komplet mamy tutaj na myśli cztery sztuki prawdziwych łańcuchów, nie takich plastikowych substytutów.

Wskazówka udzielona przez pomoc drogową Warszawa – należy je dobrze założyć, jednocześnie upewniając się, że łańcuchy na przednie koła w żaden sposób nie doprowadzą do uszkodzenia systemu hamulcowego naszego samochodu. Ważną kwestią jest, że koła z łańcuchami powinny mieć normalne ciśnienie – mówi Rafał Lompa.

Analizując liczne kolizje pomoc drogowa i holowanie Warszawa stwierdza, iż nadmierna prędkość w okresie zimowym  staje się pierwszą przyczyną wypadków spowodowanych stricte niekontrolowanym poślizgiem.

Drodzy kierowcy, powinniście potrafić przewidzieć wszystkie niebezpieczne sytuacje drogowe, zanim one zaistnieją.

Należy utrzymywać zdecydowanie większe odstępy wynikające między samochodem A i B. Doskonała kalkulacja składa się z czterech długości auta, które przypadają na dwadzieścia kilometrów na godzinę. Oznacza to, że w przypadku jazdy czterdzieści kilometrów na godzinę odległość od poprzedzającego pojazdu musi wynosić minimum osiem długości. Skutkuje to spokojnym hamowaniem. Miejmy na uwadze, że zarówno ABS, jak i pozostałe systemy służą wspomaganiu hamowania. Jednak nie hamują one za nas, to zadanie należy do nas kierowców.

Pomoc drogowa Warszawa wskazuje również na zakręty. Zmieszajmy prędkość przed zakrętami. Faktem jest, że hamowanie w śliskim zakręcie to pewny poślizg – dzieje się to nawet podczas napędu na cztery koła.

Duże grono Was, kierowców obchodzi się zbyt drastycznie z kierownicą. To niebezpieczne, ponieważ zimową porą gwałtowne ruchy rozkołyszą samochód oraz spowodują poślizg. Nauczmy się je kontrolować! Wskazówką, jaką udziela pomoc drogowa jest fakt, że w przypadku napędu na cztery koła należy dodać gazu oraz pogłębić skręt.